Pomoc:
Niektóre z podstron chronione są hasłem i są dostępne tylko dla studentów Społecznej Akademii Nauk.
Przykładowe dane potrzebne do poprawnego zalogowania się:
Login » numer indeksu
Hasło » dwie ostatnie cyfry roku urodzenia, dwie cyfry miesiąca urodzenia + pierwsza mała litera imienia matki np: 8406p
W chwili obecnej rynek pracy w Polsce odczuwa bardzo wyraźny brak wysoko kwalifikowanych specjalistów z zakresu operacyjnego zarządzania logistyką.
Powodem tego jest geograficzne położenie naszego kraju na szlakach transportowych, biegnących z wysoko rozwiniętych krajów Unii Europejskiej na bardzo chłonne rynki towarowe Rosji, Ukrainy, czy Białorusi, a także do krajów nadbałtyckich, które w wyniku potrzeby ograniczania kosztów transportu jest determinantą lokalizowania na obszarze kraju wielu centrów logistycznych.
Szczególnie ze zjawiskiem tym mamy do czynienia na obszarach centralnej Polski (Region Centralny, czyli województwa: mazowieckie i łódzkie).
Absolwenci kierunku Zarządzanie zazwyczaj charakteryzują się ogólnymi umiejętnościami z zakresu logistyki, tym niemiej nie wystarcza to dla efektywnego wykonywania zadań na stanowiskach pracy ściśle powiązanych z logistyką. W tego rodzaju działaniach wymagana jest zaawansowana wiedza związana z zakresu logistyki transportu, produkcji, dystrybucji i zaopatrzenia.
Absolwenci profilu specjalnościowego specjalności logistyka w zarządzaniu obok kanonu wiedzy przewidzianej dla kierunku Zarządzanie posiadają znaczny zasób wiadomości teoretycznych i umiejętności praktycznych z zakresu zasad działalności logistycznej podmiotów gospodarczych. Ponadto poznają zasady sterowania przepływem informacji, środków finansowych, zasobów ludzkich i materiałowych w podmiotach, a także istotę logistycznej obsługi klienta. Absolwent profilu specjalnościowego będzie posiadał umiejętności niezbędne do operacyjnego zarządzania logistycznego, ze szczególnym uwzględnieniem realizowania tego typu działań w funkcjonalnych komórkach podmiotów gospodarczych. Umiejętności te wsparte szeroką wiedzą z zakresu zarządzania współczesnymi organizacjami gospodarczymi powinny umożliwić podejmowanie i uzasadnianie decyzji, związanych z dążeniem do poprawy operacyjnego zarządzania logistycznego.
Absolwenci będą przygotowani do podjęcia pracy w charakterze menedżera oraz specjalisty ds. zarządzania logistycznego w przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlowych i usługowych, co jest szczególnie istotne na rynku pracy, w którym zlokalizowany jest Wydział Zamiejscowy, ponieważ na tym terenie znajduje się duża liczba centrów logistycznych oraz przedsiębiorstw potrzebujących pracowników o takich umiejętnościach.
Proponowany profil specjalnościowy obejmuje 260 godzin wykładów i ćwiczeń (w tym do wyboru), profilujących absolwenta kierunku Zarządzanie w zakresie logistyki w zarządzaniu. Profil będzie realizowany od III semestru studiów (załącznik). Po IV semestrze studiów studenci będą obowiązani do dokonania wyboru specjalizacji.
Spośród przedmiotów do wyboru studenci obu specjalizacji będą obowiązani wybrać 1 wykład w semestrze V i trzy wykłady w semestrze VI. Ponadto zgodnie z dokonanym wyborem specjalizacji słuchacze będą uczestniczyli w seminariach dyplomowych, odbywających się w semestrach V i VI (po 20 godzin w każdym semestrze). Łączna liczba godzin przewidzianych dla prezentowanego profilu – 300.
W zawartościach merytorycznych przedmiotów przewidzianych dla profilu specjalnościowego logistyka w zarządzaniu zachowany zostanie kanon wiedzy dla kierunku Zarządzanie. Uwzględnia on jednak również podstawowe treści wiedzy związanej z logistyką, a zatem absolwenci tego profilu będą mogli stanowić trzon kadry takich przedsiębiorstw.
** UWAGA! Program studiów może ulec zmianie.